PROGRAM

 11.02                                    SOBOTA

Teatr Dialogu 10:00-18:00             Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20     

Opowieści możemy snuć, trwa to czasem godzinami i zwykle kojarzy się z domowym zaciszem. My proponujemy nowoczesną formę storytellingu – krótką, w przestrzeni publicznej, na temat daleki od baśniowego – społeczne wykluczenie.

Zapraszamy do Teatru Dialogu, którego aktorem/-rką może zostać każdy/-a. Nie potrzebne jest przygotowanie aktorskie, wystarczy dobra wola. Celem projektu jest przygotowanie jego uczestników/-czek do podjęciach trudnych tematów społecznych i rozmawiania o nich (także z nieznajomymi).

Wydarzenie składa się z dwóch części: warsztatu teatralnego i akcji w przestrzeni publicznej, podczas której spróbujemy wciągnąć ludzi w dyskusję na temat stereotypów związanych z płcią. Zapisy są prowadzone do 6 lutego na: teatrdialogu2017@gmail.com

Lunch Festiwalowy 13:00-15:00             Między Nami, Bracka 20

Zapraszamy na weekendowe lunche, podczas których będzie można poznać organizatorów festiwalu, porozmawiać z artystami i artystkami oraz zgarnąć upominki. Na tę okazję restauracja przygotuje specjalne menu „Równych Praw do Miłości”!

12.02                                   NIEDZIELA

Warsztaty wokalne z Zosią Hołubowską 16:00-19:00            Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20

Warsztat muzyczny dla kobiet, osób queerowych, trans i niebinarnych. Bezpieczna przestrzeń na eksperymenty z keyboardami, maszynami perkusyjnymi i wokalem. Razem stworzymy kawałki o tym, co nas obchodzi, i to w takim stylu, jaki nam przyjdzie do głowy.

Teatr Dialogu: Pokaz performensów 16:00-18:00             państwomiasto, ul. gen. W. Andersa 29

Podczas spotkania ewaluacyjnego Teatru Dialogu odtworzone zostaną nagrania z dyskusji prowadzonych przez uczestników warsztatów z poprzedniego dnia. Do rozmowy nad rezultatami projektu zaproszona będzie także publiczność.

Lunch Festiwalowy 13:00-15:00             Między Nami, Bracka 20

13.02                                   PONIEDZIAŁEK

Pokaz filmu „Viva” 17:45             Kinoteka, pl. Defilad 1

Młody, osierocony chłopak musi sam radzić sobie w życiu. Zafascynowany występami drag queen marzy o tym, aby stanąć na scenie. Podczas pierwszego w życiu występu dostaje nie tylko brawa, ale też potężny cios z pięści. To ojciec chłopaka, były bokser.

14.02                                   WTOREK

Pokaz filmu „Made in Bangkok” 17:45             Kinoteka, pl. Defilad 1

Miss International Queen to organizowany w Tajlandii międzynarodowy konkurs piękności dla transpłciowych kobiet. Jedną z nich jest Morgana, młoda śpiewaczka operowa z Meksyku. Nagroda za pierwsze miejsce w konkursie pokryłaby koszty zabiegu operacji genitalnej, która stanowi jej największe marzenie.

Warsztaty z pisania: listy do LGBTQ-fobów 19:00-21:00             Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20

Podczas specjalnego odcinka naszych zajęć w Stole Powszechnym pisać będziemy listy miłosne do internetowych nienawistników prześladujących w sieci osoby LGBT. Przychodźcie pisać z nami i dzielić się wyobraźnią!

15.02                                   ŚRODA

Pokaz filmu Coś musi się stać 17:45             Kinoteka, pl. Defilad 1

Poznają się przypadkiem w męskiej toalecie, kiedy jeden broni drugiego przed pobiciem. Z czasem okazuje się, że Sebastian ukrywa w sobie drugą naturę, dziewczynę imieniem Ellie, która fascynuje i pociąga Andreasa.

Odczyty nt. nieheteronormatywnego języka 18:00-19:00            Charlotte Menora, pl. Grzybowski 2

Czym jest polari, zwany również „językiem gejów”? Czy istnieje coś takiego, jak polski slang społeczności LGBTQ+? Na te i inne pytania odpowiedzą w swoich odczytach m.in. Tomasz Sikora oraz Krzysztof Zabłocki.

Otwarty trening siatkówki z Volup Warszawa 20:00-22:00:00           ul.  Braci Załuskich 1

Klub Volup Warszawa funkcjonuje nieprzerwanie od 2005 roku, a od 2008 organizuje międzynarodowy turniej amatorski piłki siatkowej Volup Summer Cup. Zajęcia odbywają się na różnych poziomach dostosowanych do umiejętności zawodników – odnajdą się w nich osoby początkujące, a także takie z siatkarską przeszłością.

16.02                                   CZWARTEK

Dzień otwartych drzwi w Kampanii Przeciw Homofobii 17:00-19:00            Kampania Przeciw Homofobii, ul. Solec 30a

Gdzie w Europie mogę zawrzeć związek partnerski? Co zrobić, aby szkoła była przyjazna osobom LGBT? Jak powiedzieć o swojej orientacji rodzicom? Czy jako osoba hetero mogę działać na rzecz równości?

 

Dzień otwartych drzwi w Kampanii Przeciw Homofobii to niepowtarzalna szansa, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a przy okazji zobaczyć jak wygląda siedziba największej organizacji LGBT w Polsce. Na miejscu czekać będzie na Was nasz zespół gotowy zmierzyć się z pytaniami związanymi z prawem, psychologią, edukacją, ruchem sojuszniczym, rodziną, zdrowiem, przestępstwami z nienawiści i wolontariatem. Konsultacje są indywidualne i bezpłatne.

Pokaz filmu Dyke Hard 17:45            Kinoteka, pl. Defilad 1

Muzyczno-sensacyjna komedia klasy B ze Szwecji. Zbuntowana rockowa kapela wyrusza w podróż, aby wziąć udział w konkursie. Te plany stara się pokrzyżować tajemniczy milioner władający armią cyborgów i wojowników ninja.

17.02                                   PIĄTEK

Pokaz filmu Pożądanie Cię wyzwoli 17:45                                              Kinoteka, pl. Defilad 1

Amerykański pisarz przyjeżdża do Berlina w poszukiwaniu legendarnych klubów. Pewnego dnia poznaje młodego Rosjanina, który wprowadza go w świat undergroundowowych imprez, który obu mężczyzn zmieni na zawsze – każdego na swój sposób.

Kotylion Party / Queer Polo  21:00                                      Toro, ul. Marszałkowska 72

Zakładaj kolorowe marynarki, dresy w paski i wbijaj na parkiet w rytmie polskiego, dobrego disco. Odbierz na wejściu kotylion z unikatowym numerkiem, ślij liściki pocztą francuską i poznaj kogoś interesującego. Oto nasz przepis na walentynkową przygodę!

18.02                                  SOBOTA

Lunch Festiwalowy 13:00-15:00             Między Nami, Bracka 20

Pokaz filmu Kiki 17:45                                          Kinoteka, pl.Defilad 1

Tak zwany ballroom spopularyzował na początku lat 90. teledysk do piosenki „Vogue” oraz film „Paris is Burning”. 25 lat po tych wydarzeniach współczesna generacja młodzieży LGBTQ+ formułuje zupełnie nową subkulturę zwaną „Kiki Scene”.

Warsztaty „New Way Vogue” 18:00-19:00                                              Akademia Tańca M. Sołowiej-Sulewskiej, pl. Defilad 1, II piętro

Warsztaty „Hands performance/ Arm control” 19:00-20:00                             Akademia Tańca M. Sołowiej-Sulewskiej, pl. Defilad 1, II piętro

Bożna Milan zaprasza na jedyne w swoim rodzaju warsztaty z New Way prowadzone pod okiem legendarnego Viktora Milana. Będą przeprowadzone z myślą o tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z voguingiem, jak i tych, którzy już niejeden runway przeżyli.

Bal u Bożeny: Liquid Sky                                        Bar Studio, pl. Defilad 1

Tym razem naszą planetę nawiedzą kosmici sprowadzeni sygnałami z Pałacu Kultury. Łącznikiem między naszym światem a ich będzie parkiet Baru Studio, a językiem – vogue. Kategorie to m.in. Runway, Old Way, New Way, Femme, Sex Siren czy Hands Performance / Arms Control.

19.02                                   NIEDZIELA

Lunch Festiwalowy 13:00-15:00                                               Między Nami, Bracka 20

YouReact 2 | Spotkanie z youtuberami 17:00-19:00                            MiTo, Ludwika Waryńskiego 28